Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Śledzenie przesyłek Poczty Polskiej

 

Śledzenie przesyłki Poczty PolskiejNiezmiennie dużym zaufaniem cieszą się usługi Poczty Polskiej i wielu klientów listy, paczki i palety przesyła za pośrednictwem tego sprawdzonego monopolisty na rynku. Z drugiej strony rozwój technologii oraz stale rosnąca konkurencja firm kurierskich sprawiły, że przedsiębiorstwo zaczęło inwestować w dostosowywanie narzędzi i oferty do potrzeb odbiorców. Pocztą Polską przesyłki i palety wysyłać można do określonej wielkości i wymiarów, które są jasno określone. Poza tym w paczkach można przewozić niemalże wszystkie produkty, które nie znajdują się na liście towarów zakazanych w transporcie.

Śledzenie przesyłki Poczty Polskiej

Kluczem do tego, by przesyłki Poczty Polskiej docierały do odbiorców jest przede wszystkim ich odpowiednie zapakowanie. Paczki na palecie należy do niej dobrze przymocować, dbając, by nie wystawały ona poza jej obrys. To gwarantuje, że dotrze ona bezpiecznie do odbiorcy oraz nie uszkodzi innych przesyłek. Samego zamówienie usługi dokonujemy za pomocą formularza elektronicznego. W dedykowane miejsca wpisujemy parametry paczki - czyli jej wagę i wymiary, a także zaznaczamy opcje dodatkowe i określamy, czy przesyłka jest standardowa. Na tej podstawie otrzymujemy wycenę, płacimy za usługę i drukujemy list przewozowy. To on daje możliwość również śledzenia przesyłki Poczty Polskiej w dedykowanym formularzu na stronie internetowej. Po wpisaniu numeru będziemy wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się paczka lub paleta oraz jaki jest przybliżony czas dostawy. Zostaniemy również tą drogą poinformowani o tym, że odbiorca odebrał przesyłkę.

Opcja śledzenia przesyłki Poczty Polskiej jest bezpłatna i nie wymaga instalowania jakiegokolwiek oprogramowania lub aplikacji. Poza tym to niezwykle ważne narzędzie dla właścicieli sklepów internetowych, dla których szczególnie istotne są terminowe dostawy towarów do klientów. Poczta Polska śledzenie przesyłek również udostępnia innymi drogami. Gdy podamy numer telefonu oraz adres e-mail, zostaniemy również poinformowani o nadaniu i dobraniu paczki. Warto pamiętać, że Poczta Polska przesyłki dostarcza w krótkim terminie i z największą starannością.

 

Zobacz też: