Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Przesyłki gabarytowe

Paczka gabarytowaNajczęściej wysyłane paczki mieszczą się w tak zwanym standardzie – czyli określonych przez różne firmy maksymalnych rozmiarach i dopuszczalnej wadze do 30 kg. Warto tu zaznaczyć, że mają one również regularny kształt, dzięki czemu podlegają automatycznemu sortowaniu. Jeśli jednak musimy wysłać przesyłkę o większych gabarytach lub wadze, musimy określić ją jako przesyłkę niesortowalną. Takie paczki, których wymiary przekraczają dopuszczalne przez kurierów parametry nazywamy przesyłkami wielkogabarytowymi. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj ich waga mieści się w tak zwanym standardzie, więc to nie ona jest podstawą wyceny usługi.

Ile zapłacę za przesyłkę gabarytową?

Sposób wyceny przesyłki względem wymiarów a nie wagi bywa korzystny dla wielu firm. Szczególnie korzystają na takich warunkach sklepy internetowe oraz uczestnicy aukcji internetowych. Taką wycenę w prosty sposób można przygotować poprzez zastosowanie banalnego wzoru. Mnożymy długość, szerokość i wysokość paczki (w centymetrach) i dzielimy przez 5000 i otrzymujemy tak zwaną wagę gabarytową. Jest ona większa niż rzeczywista i/lub ma więcej niż 20 kilogramów. Waga rzeczywista w tym momencie nie może przekroczyć 40 kg, a najdłuższy bok paczki – 200 cm. Do wyceny oczywiście bierzemy wyższy wskaźnik wagi.

Jak przygotować do wysłania przesyłkę gabarytową?

Jak przygotować przesyłkę gabarytowąPrzesyłki gabarytowe nie są skomplikowane w wysyłce, ale może się okazać, że nie uda się takiej dużej paczki wysłać na przykład pocztą. Dużo bardziej elastyczne w tym względzie są firmy kurierskie, które dedykują oferty do różnych oczekiwań, zapewniając przy tym atrakcyjne ceny i rzetelność usług. Nawet przesyłki niesortowalne, skomplikowane czy gabarytowe nie stanowią większego problemu. Jako doświadczony broker współpracujemy z najlepszymi firmami kurierskimi i dzięki temu dla swoich klientów jesteśmy w stanie negocjować najlepsze warunki na transport krajowy oraz zagraniczny. Ta oferta dotyczy również przesyłek gabarytowych, dłużycowych czy niestandardowych. 

 

Zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny przesyłki gabarytowej.

 

Możesz być zainteresowany również: