Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Przesyłka paletowa - Poczta Polska

 

Euro Paleta Poczty PolskiejWiele osób chętnie wysyła małe paczki i palety Pocztą Polską. Wynika to przede wszystkim z dużego zaufania do monopolisty. Poza tym rozpoznawalne logo jest dla wielu osób synonimem jakości, a inni dostrzegają również wprowadzane zmiany, stosowanie nowoczesnych narzędzi oraz dostosowywanie oferty do oczekiwań współczesnych odbiorców. Te trendy są oczywiście związane z rozwojem różnych sieci kurierskich, które stanowią bardzo atrakcyjną konkurencję oraz ze zmieniającymi się nawykami zakupowymi Polaków. Z nich właśnie wynika dominacja sektora e-commerce. Palety Pocztą Polską nadają więc i sklepy internetowe, i klienci indywidualni, ponieważ bardzo chętnie korzystamy z popularnych aukcji internetowych. Ten przewoźnik gwarantuje szybkie i rzetelne dostawy, a rozbudowana sieć logistyczna oraz lokalowa i atrakcyjne ceny przyciągają nowych oraz stałych odbiorców usług.

Jak wysłać paletę Pocztą Polską?

Najbezpieczniejszym sposobem na wysłanie większych i cięższych przesyłek są palety. Pocztą Polską można nadać nawet duże gabaryty, a popularna europaleta o standardowych wymiarach staje się doskonałą podstawą pod każdą paczkę – nie tylko stabilizuje, ale również ułatwia transport. Wysyłka palet Pocztą Polską wybierają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy związane z rynkiem e-commerce oraz innymi gałęziami przemysłu i gospodarki. W ofercie przewoźnika znajdziemy wiele możliwości wysyłki palet, a najczęściej wybierane są te standardowe o wymiarach europalety 120x80x14,4 cm. Na takiej podstawie możemy wysłać ładunek o wadze maksymalnej 1000 kg. Oczywiście masę i wymiary europalety należy wliczyć w parametry przesyłki, które podajemy przy zamawianiu usługi Poczty Polskiej. Palety przy tym nie mogą przekroczyć wysokości 180 cm.

Co można wysyłać paletą Poczty Polskiej?

Paletą Poczty Polskiej można wysyłać niemalże wszystkie towary poza tymi zakazanymi w transporcie, co wynika z odrębnych przepisów. W ofercie znajdziemy również możliwość wysłania przesyłki drobnicowej, która składa się z maksymalnie 8 palet lub też usługi częściowej do 20 palet lub całopojazdowej do 33. Przygotowując zarówno jedną paletę Poczcie Polskiej, jak i cały zestaw musimy koniecznie zwrócić uwagę na sposób zamocowania towaru, aby w transporcie nie został on uszkodzony ani nie zniszczył innych przesyłek. Towar musi być przymocowany do palety w taki sposób, by się nie przesuwał oraz nie może wystawać poza jej obrys. Po przygotowaniu zamawiamy przewoźnika za pomocą formularza na stronie internetowej, opłacamy usługę, drukujemy list przewozowy i czekamy na kuriera. Poczta Polska palety dostarcza na terenie całego kraju, korzystając z własnej sieci transportowej oraz platform logistycznych.

 

Zobacz też: