Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Otwórz Punkt Kurierski

 

Jak otworzyć punkt kurierski?

Aby móc oferować swoim klientom wysyłkę paczek nie musisz podpisywać umów z firmami kurierskimi, które najczęściej wiążą się z deklaracjami ilościowymi. Nasza sprawdzona od lat propozycja współpracy jest naprawdę prosta.

Poniżej prezentujemy najczęstsze pytania dotyczące otwarcia punktu kurierskiego Speedpak. Zapraszamy do kontaktu.

 

Ile kosztuje otwarcie punktu kurierskiego?

Nie pobieramy opłat licencyjnych ani wpisowych. Brak jakichkolwiek opłat zarówno za samo otwarcie punktu nadawania paczek kurierskich jak i abonamentu miesięcznego.

Jeśli chcesz dołożyć obsługę przesyłek do już prowadzonej działalności Twoje koszty stałe nie zwiększą się ani o przysłowiową złotówkę.

 

Ile pieniędzy potrzeba aby otworzyć punkt kurierski?

Zakładając, że posiadasz lokal w którym prowadzisz już inna działalność (kwiaciarnia, kawiarnia etc.) potrzebujesz jedynie najprostszego komputera z dostępem do Internetu, zwykłej drukarki biurowej oraz prostej miary i wagi, aby móc zmierzyć i zważyć paczki. Komputer może używać dowolnego oprogramowania: Widnows, Linux, MacOs. Nasz system do generowania listów przewozowych działa w przeglądarce internetowej, więc nie potrzebujesz żadnego dodatkowego oprogramowania. Dostęp do naszego systemu uzyskujesz nieodpłatnie w ramach współpracy.

 

Jak długo trwa uruchomienie punktu paczkowego?

Jeśli posiadasz wyposażony lokal to potrzebujesz tylko umowy i dostępu do naszego oprogramowania. Formalności związane z rozpoczęciem współpracy jesteśmy w stanie dopełnić w 24h. Zapraszamy do kontaktu, aby omówić szczegóły i przedstawić indywidualną ofertę.

 

Jak duży lokal jest wymagany na potrzeby punktu kurierskiego?

Lokal może być dowolny, powinien tylko zapewniać możliwość składowania dziennej ilości przesyłek, które będą oczekiwać na przyjazd kuriera. Odpowiedni będzie lokal ok. 15-20m2.

 

Czy punkt kurierski może być dodatkiem do innej działalności?

Zdecydowanie tak! Zachęcamy do tego, aby punkt nadawania tanich przesyłek kurierskich był dodatkiem do podstawowej działalności. Dzięki temu zyskuje się podwójnie – tanie paczki kurierskie ściągają klientów do podstawowej działalności i odwrotnie. Zdecydowana większość naszych klientów prowadzi jeszcze inne działalności w lokalu, aby maksymalizować możliwości zarobków.

 

Jakie są stałe koszty prowadzenia punktu paczkowego?

Najczęstszym pytaniem przed rozpoczęciem współpracy jest koszt miesięczny. Nie pobieramy żadnego abonamentu ani opłaty wstępnej/licencyjnej. Jedyne koszty jakie ponosisz to zapłata za wysłane przesyłki. Dzięki temu BRAK kosztów miesięcznym wynikających ze współpracy ze SpeedPakiem. Jeśli więc nie wyślesz żadnej przesyłki w danym miesiącu nie otrzymasz od nas żadnego rachunku. 

 

Do czego się zobowiązuję otwierając punkt tanich przesyłek kurierskich?

W naszej umowie NIE ma deklaracji obrotu, ani ilości przesyłek. Brak też jakichkolwiek kar umownych za zakończenie umowy współpracy. Naszą sieć punktów paczkowych opieramy na zasadach partnerskich i dajemy pełną swobodę. To wyłącznie od Ciebie zależy ilu klientów zdobędziesz i ile nadasz tanich przesyłek kurierskich. Nie wywieramy presji i pozwalamy rozwijać się w swoim tempie, ale zawsze możesz liczyć na nasze merytoryczne wsparcie.

 

Jak trudne jest prowadzenie punktu kurierskiego?

Nasz system do obsługi przesyłek kurierskich jest tak intuicyjny, że nie potrzeba specjalistycznej wiedzy aby go obsłużyć. Wystarczy podstawowa umiejętność obsługi komputera i już od pierwszego dnia można nadawać przesyłki. Aby zobrazować stopień trudności, to kasa fiskalna jest wielokrotnie bardziej skomplikowana. Nie potrzebujesz więc żadnych zaawansowanych umiejętności ani specjalistycznych szkoleń. Punkt kurierski jesteś w stanie otworzyć z dnia na dzień. Nie musisz też znać w żaden sposób znać wymiarów przesyłek o różnych gabarytach. Po podaniu wymiarów i wagi przesyłki system sam zakwalifikuje i ją wyceni.

W załączniku udostępniamy samouczek, w którym znajduje się szczegółowy opis co zrobić od momentu gdy w naszym Punkcie pojawi się klient chcący nadać przesyłkę.

 

Ile można zarobić prowadząc punkt kurierski?

Z racji braku jakikolwiek opłat licencyjnych, dostępowych oraz abonamentowych, to wyłącznie zaangażowanie w promocję swojego punktu decyduje o wysokości zarobku. Możesz traktować ten biznes jako dodatek do swoich podstawowych usług lub zainwestować czas i pieniądze w promocję. Dochody naszych partnerów biznesowych są bardzo zróżnicowane i wahają się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Uwarunkowane jest to bardzo wieloma czynnikami, m.in. lokalizacją, ilością klientów biznesowych, zaangażowaniem w promocję usług, lokalną konkurencją i wieloma innymi. Marża na przesyłkach kurierskich wynosi od kilku do kilkudziesięciu złotych w przypadku przesyłek paletowych i zagranicznych.

 

Jaką odpowiedzialność ponoszę za przesyłki kurierskie?

Po odebraniu przesyłki przez kuriera (potwierdzonej protokołem odbioru) pełna odpowiedzialność za przesyłkę przechodzi na firmę kurierską. Wszelkiego rodzaju reklamacje rozpatrywane są przez przewoźnika i osoba prowadząca punkt kurierski nie jest stroną sporu. Nie ponosisz się odpowiedzialności za sytuację, gdy kurier zagubi/zniszczy przesyłkę. Sytuacje te występują niezmiernie rzadko i mamy opracowany specjalny system reklamacyjny, który usprawnia ten proces. Prowadząc punkt paczkowy odpowiadasz za przesyłkę do momentu przekazania jej kurierowi.

Dodatkową kwestię odpowiedzialności jest jedynie podawanie rzeczywistych wymiarów do wycen.

 

Jakie są ceny przesyłek kurierskich dla punktu paczkowego?

Działamy na rynku tanich przesyłek kurierskich od wielu lat, dzięki czemu udało nam się wypracować naprawdę dobre ceny. Skontaktuj się z nami, aby ustalić indywidualne warunki współpracy.

 

Za ile mogę sprzedawać przesyłki kurierskie?

Nie narzucamy cenników dla klientów końcowych. To od Ciebie zależy polityka cenowa. Wspieramy naszych partnerów i podpowiadamy jakie ceny będą odpowiednie w zależności od regionu i konkurencji. Jednak to ty jako właściciel punktu ustalasz końcowe ceny, jesteś też w stanie elastycznie dopasowywać się do klienta i prowadzić właśną politykę rabatową.

Poniżej w załączniku można zapoznać się z cenami, jakie oferujemy naszym Punktom.

 

Jak zostać przedstawicielem handlowym brokera kurierskiego?

Jeśli nie posiadasz lokalu lub nie chcesz prowadzić stacjonarnej działalności, ale chcesz zarabiać na oferowaniu atrakcyjnych cenowo przesyłek kurierskich możesz zostać Przedstawicielem Handlowym E-speedpak. Wykorzystaj swoje kontakty biznesowe i skorzystaj z naszego bezobsługowego programu partnerskiego. Otrzymasz prowizję od każdej zamówionej przez poleconego klienta przesyłki. Przystąpienie i udział w programie partnerskim jest bezpłatny. Szczegółowe warunki ustalamy indywidualnie - zapraszamy do kontaktu.

Zapoznaj się z naszymi poradnikami

 

Punkty Paczkowe e-speedpak na mapie Polski


Sprawdź wywiad o franczyzie kuriera

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu 


Poniżej pliki do pobrania:

- Umowa Partnerstwa dla Punktów,

- Regulamin Świadczenia Usług Kurierskich,

- przykładowe grafiki, które udostępniamy naszym Punktom znajdziesz na tej stronie: jak przygotować lokal

- samouczek z wytycznymi co należy zrobić gdy w Punkcie pojawia się klient chcący wysłać przesyłkę.

Jeśli jesteś zainteresowany otwarciem i prowadzeniem Punktu Nadawania Paczek prosimy o przygotowanie dokumentów (wydruk i podpis umowy, pobranego wpisu z CEiDG) oraz wysłanie skanów wraz ze zdjęciami lokalu na adres [email protected]

Pliki do pobrania

pdf
310 KB

Nasze przykładowe punkty kurierskie:

miejsce-nadawania-tr
punkt-kurierski (2)
punkt-kurierski
punkt-nadawania-paczek
reklama-punktu-paczkowego
punkt_kurierski_malbork
punkt_kurierski_jastrzebie
punkt_kurierski_wroclaw
punkt_kurierski_0553
punkt_kurierski_0552
punkt_kurierski_0317
punkt_kurierski_0316
punkt_kurierski_0315