Załóż bezpłatne konto
Profesjonalny kurier dla Twojego biznesu

Jak wysłać tanio meble kurierem?

 

Meble kurierem tanioRozbudowane oferty przewoźników sprawiają, że można wysłać niemalże wszystko, co nie jest zabronione prawem lub wewnętrznymi przepisami. Poza małymi paczkami często przesyłamy palety a na nich na przykład sprzęt, części motoryzacyjne czy meble kurierem są doręczane szybko i tanio. Popularność tych usług związana jest również z zainteresowaniem serwisami aukcyjnymi. Dlatego właśnie w sieci kwitnie handel używanymi i nowymi meblami. Kurier to najlepszy sposób, by bezpiecznie dostarczyć je wszędzie, gdzie tylko trzeba. Poza tym taka usługa może być nam potrzebna w trakcie przeprowadzki lub gdy prowadzimy sklep.

Jak wysłać meble kurierem?

Niezależnie od tego, czy sprzedajemy komody, szafki stale, czy też jest to wyjątkowa okazja, warto sprawdzić, jak zapakować meble oraz jakiego kuriera wybrać. Spośród ofert różnych przewoźników wybierzemy z pewnością ofertę, która wpisze się w nasze potrzeby oraz możliwości. Wielu kurierów meble o nawet dużych gabarytach przewozi bez problemu, przy czym warto zauważyć, że przewoźnik dostarcza zarówno te produkty, które wymagają złożenia, jak i te gotowe – nowe i te używane.

Jak przygotować meble do wysyłki?

Żeby odpowiednio przygotować meble do wysyłki, należy zapoznać się z wytycznymi konkretnych przewoźników, ponieważ różnią się one zarówno dopuszczalną maksymalną masą, jak i wymiarami. Kurier DHL meble na palecie przyjmie do wielkości 200x200x200 centymetrów. Oczywiście ładunek należy odpowiednio przygotować i przymocować w taki sposób do palety, by się nie przesuwał. Złożony mebel kurierem wysyłamy po dokładnym zabezpieczeniu narożników styropianem lub kartonem, a całość trzeba owinąć kilkoma warstwami folii streczowej. Przesyłka nie może również wychodzić poza obrys palety, a wymiary oraz wagę, które wpisujemy do formularza należy podać według stanu po zapakowaniu całości. W ten sposób wysokość (około 14,4 centymetra) i waga (25 kilogramów) palety również wchodzą w parametry paczki.

Po wpisaniu podstawowych danych otrzymamy oferty różnych firm wraz z cenami oraz przybliżonym czasem realizacji zlecenia. Po duże meble kurier przyjedzie specjalnym samochodem z podnośnikiem lub windą i należy przygotować mu odpowiednio dużo miejsca na parkingu. Poza tym w przypadku niestandardowych przesyłek lub gdy regularnie wysyłamy paczki z meblami kurierem warto poprosić o indywidualną wycenę lub też ofertę dla stałych klientów.

Jeżeli nie chcesz lub nie możesz zapakować przesyłki w karton według wytycznych DHL - sprawdź ofertę kuriera AMBRO - już od 175 zł brutto.

 

Zobacz też: