Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Jak tanio wysłać kurierem opony

 

Jak wysłać opony kurieremKażdego roku wiosną i jesienią rusza wzmożona sprzedaż opon sezonowych. W tym czasie zarówno producenci, jak i sklepy oraz kurierzy przyciągają klientów konkurencyjnymi cenami, dodatkowymi usługami i bonusami. Jeśli prowadzisz wysyłkową sprzedaż części samochodowych, zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest ograniczenie kosztów transportu. Czy wiesz, jak tanio wysłać kurierem opony?

Jak przygotować opony do wysyłki?

O tym, w jakim stanie opony dotrą do odbiorcy zależy nie tylko wybór kuriera, ale również sposób zapakowania produktu. Istnieje kilka możliwości pakowania, a to jaki sposób wybierzesz wpłynie na koszt przesyłki. Po pierwsze można wysyłać pojedynczą oponę, wtedy zapłacisz jak za zwykłą paczkę. Obecnie jest to najczęściej zalecany sposób wysyłki opon u większości kurierów. Z reguły jednak odbiorcy zamawiają dwie lub cztery sztuki. Inną opcją jest zapakowanie opon do kartonu i wysłanie ich jako przesyłkę standardową – dla czterech opon trzeba liczyć się z dopłatą za wagę paczki. Ostatnia możliwość przeznaczona jest dla osób wysyłających większe liczby produktów na tzw. paletach. W takim wypadku trzeba poszukać dobrego kuriera oferującego tanie przesyłki paletowe. 

Pakowanie opon wysyłanych kurierem DPD

Kurier DPD zaleca, aby opony wysyłane przesyłkami krajowymi i zagranicznymi pakować pojedynczo owijając owijką z taśmy. List przewozowy należy przykleić od wewnętrznej strony a nie na bieżniku, aby nie ulegała uszkodzeniu. Taki sposób przygotowania i zapakowania opon zapewnia pewny transport od nadawcy do adresata. Od dania 1 września 2017 jest to jedyny zalecany sposób przygotowania opon dla kuriera DPD.

Jak zapakować oponę dla kuriera DPD

Prawidłowe pakowanie opony dla kuriera DPD:

Prawidłowe pakowanie opony dla kuriera DPDJak nie pakować opon do wysyłki kurierem: 

Niewłaściwe pakowanie opon kurier DPD

Źródło: Instrukcja pakowania opon DPD

 

Gdzie tanio wysyłać opony kurierem?

Jak przygotować opony do wysyłkiAby zaoszczędzić na kosztach przesyłki, warto poświęcić trochę czasu na rozeznanie się w temacie i poszukanie taniego, ale rzetelnego kuriera. Pomimo iż przedmiotem wysyłki są opony, również takie produkty mogą ulec przypadkowemu zniszczeniu, przebiciu lub odkształceniu, dlatego wybór przewoźnika, który zapewnia odpowiednie warunki przewozu, nie pozostaje bez znaczenia. Na stronie e-speedpak.net znajdziesz specjalną ofertę na tanią wysyłkę opon kurierem DPD, wyselekcjonowanych, najlepszych polskich kurierów, oferujących przesyłki zwykłe i paletowe. Jest również oferta dla osób i firm wysyłających opony. Teraz gdy już wiesz, jak tanio wysłać kurierem opony, nie pozostaje nic innego jak tylko skorzystać z takiej okazji.

 

Oszczędzaj na wysyłkach z e-speedpak.net.

 

Zobacz również:

Galeria

pakowanie_opon_dla_dpd
wlasciwe_pakowanie_opony_dpd
niewlasciwe_pakowanie_opon