Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Towary wyłączone z transportu - kurier UPS

 

Pomimo dość precyzyjnych wytycznych wiele osób próbuje wysyłać kurierem UPS towary zabronione. Poza łamaniem przepisów i wewnętrznych regulacji firmy taka przesyłka, szczególnie jeśli jest źle oznaczona lub też nieodpowiednio zapakowana, stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia oraz bezpieczeństwa innych paczek. Sam kurier UPS nie kontroluje zawartości kartonów, o ile nie wydadzą mu się podejrzane, więc wiele osób uważa to za przyzwolenie, że można wysłać wszystko. Lista towarów zabronionych UPS jest konkretna, a w przypadku wątpliwości warto skontaktować się z przewoźnikiem. Taka opcja jest szczególnie polecana, jeśli nadajemy przesyłkę za granicę – musimy wtedy znać wewnętrzne przepisy danego kraju – w tym procedury fitosanitarne. Poza tym lepiej zapytać, co możemy wysłać UPS niż ryzykować przykrymi konsekwencjami.

 

Czego nie wolno wysyłać UPS?

Na liście towarów objętych restrykcjami UPS czołowe miejsce zajmują produkty nielegalne takie jak a przykład broń, narkotyki i substancje psychoaktywne oraz chronione rośliny i zwierzęta. Ta lista jest warunkowana przez przepisy polskie oraz unijne. Poza tym można sprawdzić, czego nie wolno wysyłać UPS, ponieważ lista towarów wyłączonych z przewozu jest dość długa. To na nadawcy spoczywa odpowiedzialność, by odpowiednio zapakować przesyłkę oraz właściwie ją zaadresować oraz oznaczyć. Kurier UPS przykłada ogromną uwagę do tego, by zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom oraz kontrahentom, środkom transportu i innym paczkom. Oczywiście nie wszystkie towary niebezpieczne mogą być wysyłane do każdego kraju bądź też terytorium. UPS otwiera możliwość przewozu artykułów zabronionych na podstawie kontraktu z nadawcami, którzy korzystają z usług przewoźnika regularnie i mogą się dostosować do koniecznych wytycznych.

 

Lista towarów zabronionych UPS

Poza wskazanymi wyżej towarami nielegalnymi Kurierem UPS nie wyślemy napojów alkoholowych oraz przedmiotów o dużej wartości takich jak antyki, dzieła sztuki, kamienie, metale szlachetne czy chociażby gotówka czy karty płatnicze. Poza tym przepisy zabraniają przewożenia żywych zwierząt, żywności (w tym nasion i roślin) oraz wszelkich towarów łatwo psujących się. Warto również pamiętać, że nie wysyłamy rzeczy osobistych (z wyjątkiem paczek do USA). Listę towarów zakazanych zamykają materiały niebezpieczne – czyli cała paleta różnego rodzaju substancji lub rzeczy, które stanowią pośrednie lub bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia czy życia.

 

Zobacz też: