Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Towary bezwzględnie zabronione do przewozu krajowego i międzynarodowego w DPD

 

Pakując przesyłkę, często w pierwszej kolejności zastanawiamy się, jak ją zabezpieczyć, a potem, jak wezwać przewoźnika, a taka naprawdę powinniśmy rozpocząć od tego, czego nie można wysyłać kurierem DPD. Lista produktów, które są zabronione w transporcie międzynarodowym i krajowym, jest dość długa i precyzyjna. Warto jednak pamiętać, że każdy kraj ma swoje wewnętrzne przepisy, które ograniczają możliwość przywozu do nich konkretnych towarów.Czego nie można wysyłać kurierem DPD

Czego nie można wysyłać kurierem DPD?

Lista produktów, które są objęte zakazem, wynika w dużej mierze z konkretnych regulacji prawnych oraz zapewnienia bezpieczeństwa ludziom i inny przesyłkom. Pamiętajmy, że wysyłając paczkę kurierem DPD, nie tylko oświadczamy, jaka jest jej zawartość, ale również poddajemy ją odprawie celnej. Nieprzyjemności związane z wysyłaniem towarów zakazanych mogą być duże, a już najmniejszą konsekwencją jest komisyjnie zniszczenie paczki przez firmę kurierską.

Lista towarów zabronionych

Ze względów bezpieczeństwa kurierem DPD nie wolno przewozić amunicji, broni i jej części oraz innych środków pirotechnicznych i łatwopalnych. Kurierowi nie wolno przekazać również narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, alkoholu i banderoli. Z transportu wyłączone są pieniądze i ich ekwiwalenty, biżuteria, kamienie i metale szlachetne. Dotyczy to również kart kredytowych i płatniczych. Z cennych rzeczy nie wyślemy kurierem DPD dzieł sztuki w każdej postaci – na przykład obrazów czy rzeźb oraz futer. Kurierem nie wolno przesyłać również żywności, szczątków ludzkich, skór oraz żywych zwierząt lub owadów ze względu na przepisy fitosanitarne. Poza tym kurier DPD nie odbierze od nas takich części samochodowych jak używany silnik lub skrzynia biegów czy też akumulator oraz napinaczy pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych (gdyż zawierają elementy pirotechniczne).

Lista towarów wyłączonych z transportu jest dość długa. Pamiętajmy, że paczka musi być bezpieczna i dla kurierów, i dla innych przesyłek. Jeśli masz wątpliwości co do swojej przesyłki, skontaktuj się z nami.

Źródło: Zasady przyjmowania towarów do transportu w DPD

 

Zobacz również: