Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Przesyłki dłużycowe kurierem

Przesyłka dłużycowaNajczęściej kurierzy obsługują koperty z dokumentami i standardowe przesyłki o wadze do 30 kg. Takie paczki mieszczą się w standardzie zarówno pod względem masy, jak i wymiarów. Każda z firm kurierskich te ostatnie określa według własnych priorytetów, dlatego warto przed wysłaniem paczki nietypowej dokładnie przeanalizować specyfikację. Zdarza się, że przesyłka wykracza poza wymiary i jesteśmy zmuszeni szukać kuriera, który odbierze nietypową paczkę.

Co to jest przesyłka dłużycowa?

To określenie, które charakteryzuje przesyłkę, której długość mieści się w przedziale 201-400 cm. Taka paczka wymaga specjalnej obsługi, pomocy w manewrowaniu i odpowiednio przygotowanego samochodu. Z nami wyślesz tego typu przesyłkę tanio i bezpiecznie, ponieważ współpracujemy z najlepszymi kurierami w kraju i dla naszych klientów wynegocjowaliśmy najlepsze ceny.

Ile zapłacę za wysyłkę przesyłki dłużycowej?

Wysyłka długiej przesyłkiW dużej mierze opłata za przesyłkę dłużycową jest uzależniona od jej parametrów. Te wpisujemy w formularzu razem z danymi adresowymi oraz wybranymi opcjami dodatkowymi. Na tej podstawie otrzymujemy oferty różnych firm kurierskich. Należy zwrócić uwagę, że suma trzech boków nie może przekraczać 600 cm. Na tej podstawie przelicza się wagę gabarytową według prostego wzoru 1 metr = 100 kg. Przy tym waga rzeczywista nie może przekroczyć 30 kg. Cennik każdej z firm kurierskiej dokładnie precyzuje, ile zapłacimy za przesyłkę. W przypadku tak trudnych paczek warto skontaktować się z nami, a pomożemy indywidualnie dobrać najlepszą opcję.

Wysyłka przesyłek dłużycowych jest dość trudna. Jej nietypowy kształt, trudność w manewrowaniu, pakowaniu i wypakowaniu może sprawiać problemy. Dobrze jest dokładnie sprecyzować, jaką paczkę wysyłamy i na pewno rzetelnie ją zmierzyć. Kurier może potrzebować pomocy, a na pewno musi przyjechać odpowiednim samochodem. Co najważniejsze, pamiętajmy, by dobrze zabezpieczyć zawartość przesyłki, by nie uległa uszkodzeniu.

 

Zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny przesyłki dłużycowej.