Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Jak zapakować niestandardowe przesyłki dla kuriera AMBRO?

Zakupy przez internet, aukcje, przyprowadza czy też wysyłka rzeczy znajomym sprawiają, że poszukujemy odpowiedniego kuriera. Zdarza się również, że chcemy zapakować i nadać rzeczy, które nie mieszczą się w zalecanych przez przewoźników standardowych wymiarach lub wadze i wówczas warto skorzystać z usług firmy do zadań specjalnych. Odpowiednio przygotowana flota samochodów pozwala dostarczyć każdą przesyłkę do odbiorcy, a szczególną troską są objęte paczki niestandardowe, które ze względu na kształt, wymiary czy też wagę wymagają specjalnej obsługi. Trzeba pamiętać również o tym, że taką przesyłkę należy odpowiednio przygotować do transportu, a kurier dołoży starań, by całość dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

Jak zapakować niestandardowe przesyłki dla kuriera AMBRO

Jak zapakować drabinę?

Drabina ze względu na swoją wielkość nie mieści się w parametrach przesyłek standardowych. Jest z drugiej strony niezbędna przy pracach w ogrodzie i wokół domu. Dzięki specjalnym ofertom bez problemu wyślemy drabinę kurierem, o ile oczywiście odpowiednio przygotujemy ją do transportu. Do pakowania warto wykorzystać dedykowane materiały takie jak karton lub filc, folia bąbelkowa oraz streczowa, a także odpowiednie narożniki. Chodzi przede wszystkim o to, by w taki sposób przygotować drabinę do wysyłki, by nie zaszkodziła innym przesyłkom, a także by sama nie została uszkodzona. Z zasady przewoźnik zaleca, by zastosować minimum dwa rodzaje zabezpieczenia – czyli zrobić dwie warstwy z kartonu, filcu czy folii bąbelkowej. Całość należy owinąć streczem, a na końcu warto zamontować taśmy bindujące, które ułatwiają przenoszenie.

Jak zapakować meble ogrodowe do wysyłki kurierem?

Meble ogrodowe produkowane są z różnych materiałów. Różnią się również ciężarem, wielkością oraz specyfiką, ale w większości przypadków – o ile nie mówimy o zestawach do samodzielnego złożenia – będą wymagać od nas odpowiedniego przygotowania do wysyłki kurierem oraz oczywiście znalezienia przewoźnika, który specjalizuje się w niestandardowych, dużych i ciężkich przesyłkach. Dzięki temu krzesła, stoły czy kanapy bezpiecznie i szybko dotrą do odbiorcy. By przygotować meble ogrodowe do wysyłki, należy zadbać o takie materiały jak karton, filc, folia bąbelkowa i streczowa. Warto również specjalnymi osłonami zabezpieczyć tak podatne na uszkodzenia narożniki. Przewoźnik zaleca, by zrobić dwie warstwy zabezpieczeń z kartonu, filcu lub folii bąbelkowej, a następnie całość okleić folią streczową. Przenoszenie ułatwią zamocowane taśmy bindujące. Po meble ogrodowe przyjedzie specjalny samochód z windą lub podnośnikiem. Jest on również wyposażony w różnego rodzaju taśmy oraz mechanizmy, które ułatwiają bezpieczny transport.

Pakowanie koszy ogrodowych do wysyłki

Kosze ogrodowe, niezależnie od tego z jakiego materiału są wykonane, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Ze względu na wymiary oraz wagę muszą być nadane jako przesyłka niestandardowa, która wymaga od kuriera specjalnej obsługi. By zapakować kosz ogrodowy, należy przygotować różnego rodzaju materiały takie jak karton lub filc, folia bąbelkowa oraz strecz. Przewoźnik zaleca, by całość owinąć dwoma warstwami zabezpieczeń. Mają one chronić kosz ogrodowy przed zniszczeniem, ale również pozwalają zadbać o inne paczki. Warto wykorzystać dwie warty kartonu/filcu lub folii bąbelkowej do pakowania, a całość owinąć folią streczową. Przewoźnik zaleca również montaż taśm bindujących, które ułatwią przenoszenie i manipulowanie dużą przesyłką.

Jak zapakować grill?

Sezon grillowy to czas odpoczynku na łonie przyrody, a także okazja do tego, by inaczej przygotowywać jedzenie. W efekcie niezbędny staje się zakup grilla. Sklepy oferują różnego rodzaju urządzenia wykorzystujące szereg odmiennych technologii. Ale w wielu wariantach wysyłka grilla będzie się wiązała z nadaniem przesyłki niestandardowej, którą oczywiście należy odpowiednio przygotować do transportu. Choć samo urządzenie jest duże i ciężkie, to jednak bywa podatne na uszkodzenia, a przecież chcemy, by się estetycznie prezentowało w ogrodzie. Do zapakowania grilla warto użyć dwóch warstw wypełniaczy takich jak karton, filc czy folia bąbelkowa. Narożniki należy zabezpieczyć specjalnymi osłonkami, a całość dokładnie zakleić folią streczową, a następnie zamocować taśmy bindujące. Ułatwiają one przenoszenie przesyłki. 

 

Jeśli wysyłasz często - zapraszamy do kontaktu po wycenę indywidualną.

Zobacz: Cennik kuriera AMBRO