Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Jak tanio wysłać materac kurierem?

 

Jak wysłać tanio materac kurieremPopularność zakupów w sieci zarówno w sklepach internetowych, jak i na różnego rodzaju serwisach aukcyjnych sprawia, że niemalże każdy towar jest dostępny od ręki lub na zamówienie. Szybkie płatności oraz dostosowane usługi przewoźników powodują, że na rzeczy nie trzeba długo czekać i towary zostają dostarczone do domu albo możemy je odebrać w wyznaczonym punkcie. Nawet tak duże przedmioty jak materac kurierem przewieziemy bez problemów niezależnie od tego, czy będzie możliwość jego złożenia czy też trzeba go wysyłać w wersji rozłożonej. Kluczem do tego, by bezpiecznie dotarł do odbiorcy, jest oczywiście odpowiednie przygotowanie do wysyłki.

Jak zapakować materac?

Kurier materac przyjmie bez problemów, o ile będzie dobrze zapakowany i zmieści w maksymalnych wymiarach ustalanych przez każdego z przewoźników na podstawie odrębnych przepisów. Poza tym materac zwinięty w rulon z zasady będzie przesyłką niestandardową wycenianą na podstawie innych parametrów, ponieważ wymaga ona specjalnej obsługi oraz ręcznego sortowania. Niezależnie od tego, czy nadajemy przesyłkę jako sklep internetowy czy też sprzedajemy prywatnie - kurierem materac wyślemy najszybciej i najbezpieczniej. Materac nie zwinięty będzie traktowany jako dłużyca, przy czym najdłuższy bok powinien mieć ponad 201 centymetrów (maksymalnie 300 cm), a suma długości wszystkich boków nie może przekroczyć 600 cm.

Jak wysłać materac?

Wymiary oraz waga przesyłki są kluczowymi parametrami do jej wyceny. Wysyłając materac kurierem spotkamy się zarówno z wagą rzeczywistą, jak i dłużycową. Przy wycenie zawsze pod uwagę będzie brana ta większa, a warto zwrócić uwagę, że waga rzeczywista nie może przekroczyć 50 kg. Warto więc w taki sposób zapakować materac, by był on liczony jako przesyłka dłużycowa (rozwinięty o najdłuższym boku od 201 cm). Odpowiednie zabezpieczenie wszystkich jego elementów oraz zapakowanie zgodnie ze wskazaniami producenta gwarantują, że materac kurierem dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Poza tym warto pamiętać, że gdy prowadzimy sklep internetowy lub też często wysyłamy towary kurierem warto poprosić o dedykowane oferty, które mogą wynikać ze stałej współpracy, a takie rozwiązanie zawsze się nam opłaci.

 

Zobacz też: