Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Jak tanio wysłać maskę samochodową kurierem?

 

Maska samochodowaNajwięcej problemów klienci napotykają z wysyłką części samochodowych u wielu kurierów maski, silniki, skrzynie czy też inne elementy są nawet na listach towarów zabronionych w transporcie, a inne narzucają bardzo surowe restrykcje i ograniczenia. Na przykład DHL przyjmuje tylko elementy zapakowane w karton. Części samochodowe, a szczególnie maski to towar, który jest często sprzedawany przez sklepy internetowe czy też na różnego rodzaju aukcjach warsztatom samochodowym czy też osobom prywatnym. Z założenia jest to przedmiot o dużych gabarytach, dość specyficznej budowie i dużej podatności na uszkodzenia. Maskę samochodową kurierem nadamy szybko i sprawnie, należy jednak dokładnie zapoznać się z konkretnymi wytycznymi.

Jak wysłać maskę samochodową kurierem?

Z problemem wysyłania masek samochodowych kurierem najczęściej spotykają się warsztaty, komisy oraz sklepy internetowe, ale zdarza się również, że rozwiązania szukają klienci indywidualni. Przede wszystkim ze względu na wymiary, podatność na uszkodzenia oraz budowę ta część samochodowa będzie potraktowana jako przesyłka ponadgabarytowa. Taka klasyfikacja sprawia, że kurier maskę samochodu będzie przewoził ze szczególną uwagą, zwracając uwagę na sposób jej zabezpieczenia w trakcie transportu oraz przenoszenia. Bardzo często więc koszt usługi oraz czas realizacji zlecenia też są ustalane indywidualnie na podstawie konkretnych parametrów paczki.

Jak przygotować maskę samochodową?

Kluczem do tego, by maska samochodowa bezpiecznie dotarła do odbiorcy jest jej odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim należy zabezpieczyć jej narożniki grubą warstwą tektury czy folii bąbelkowej. To miejsca newralgiczne, szczególnie podatne na uszkodzenia. Poza tym zanim kurier maskę samochodową odbierze, trzeba ją owinąć kilkoma warstwami folii streczowej, którą dodatkowo możemy wzmocnić innymi zabezpieczeniami. To powinno uchronić przed zagnieceniem rogów czy też odpryskami lakieru. Oczywiście przygotowaną maskę samochodu przed wysłaniem musimy zapakować w karton.

Jeżeli nie chcesz lub nie możesz zapakować przesyłki w karton według wytycznych DHL - sprawdź ofertę kuriera AMBRO - już od 175 zł brutto.

 

Zobacz też: