Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Jak tanio wysłać kurierem silnik

Silnik samochodowy kurierem na palecie


a = max 120 cm 
b = max 150 cm (wysokość)
c = max 80 cm 
waga max 400 kg

 

Jeśli Twoja przesyłka (razem z opakowaniem i paletą) ma długość maksymalnie 120 cm, szerokość maksymalnie 80 cm a wysokość ma maksymalnie 150 cm, i waży nie więcej niż 400 kg to możesz szybko zamówić kuriera za 170 zł bruttoZamów kuriera DHL (pamiętaj, że musi to być paleta).

Jeśli Twoja przesyłka ma inne wymiary i wagę lub potrzebujesz usługi pobrania zapraszamy do wyceny indywidualnej: Wyceń transport silnika samochodowego.

Tani kurier od części samochodowych Firmy lub osoby prywatne zajmujące się sprzedażą części samochodowych muszą rozwiązać jeden z trudniejszych problemów logistycznych – dostarczenie do odbiorcy przedmiotu sprzedaży. O ile w przypadku drobnych części nie jest to wielki kłopot, o tyle wysyłka dużych elementów, takich jak silnik samochodowy, może przyprawić o ból głowy.

Solidny, tani kurier od części samochodowych 

 Głównym problemem w wysyłce silnika jest jego waga i wielkość. Tego typu produkty nie mogą być nadawane zwykłym kurierem, a nawet jeśli to koszt takiej przesyłki byłby bardzo wysoki. Konieczna jest tutaj wysyłka silnika na palecie, a więc firma musi dysponować odpowiednim sprzętem i zapleczem logistycznym umożliwiającym transport takich ładunków.

Silnik, pomimo swoich gabarytów jest urządzeniem delikatnym. Wstrząsy, nieprawidłowy transport i zabezpieczenie, przypadkowe uderzenia i inne losowe zdarzenia mogą doprowadzić do zniszczenia urządzenia. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby kurier zajmujący się przewozem części miał odpowiednie zaplecze do zabezpieczania tego typu przesyłek podczas transportu. Pamiętajmy, że tani kurier powinien być również solidny i musi mieć stosowne doświadczenie. 

Jak wysłać kurierem silnik i jak się przygotować?

Przygotowaniu do wysyłki - silnik samochodowyZanim zlecisz transport silnika, pamiętaj o odpowiednim jego przygotowaniu do wysyłki. Przede wszystkim musi być wyczyszczony ze wszystkich płynów i zabezpieczony przed przypadkowym uszkodzeniem. Najlepiej ochronić go kartonem, folią bąbelkową lub styropianem. W opakowaniu nie mogą znajdować się żadne luźne części np. dodatkowe śruby i akcesoria – te muszą być zapakowane osobno. Następnie całość, włożona w karton powinna znaleźć się na palecie. Dopiero tak przygotowany pakunek zabiera kurier i za pomocą podnośnika przenosi go do pojazdu, gdzie następnie zabezpiecza paletę przed przesuwaniem się podczas jazdy.

Zadając sobie pytanie: jak tanio wysłać kurierem silnik należy pamiętać o tym, żeby nie wybierać najtańszego przewoźnika, a takiego, który będzie miał dobrze skorelowany stosunek jakości do ceny. E-speedpak.net przygotował specjalną ofertę dla klientów poszukujących kuriera zajmującego się przewozem części samochodowych. Gwarantujemy najlepsze ceny i najwyższą jakość usług.

Jeżeli nie chcesz lub nie możesz zapakować przesyłki w karton według wytycznych DHL - sprawdź ofertę kuriera AMBRO - już od 175 zł brutto.

 

Sprawdź ofertę na przesyłkę części samochodowych na paletach.