Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Jak tanio wysłać kurierem rower

Rower kurierem


a = max 200 cm 

a+b+c = max 300 cm 
waga max 31,5 kg

 

Jeśli Twoja przesyłka (wraz z opakowaniem) ma szerokość maksymalnie 200 cm, a suma wszystkich boków (a+b+c) ma maksymalnie 300 cm i waży nie więcej niż 31,5 kg to możesz szybko zamówić kuriera za 175 zł brutto Zamów kuriera DHL

Jeśli Twoja przesyłka ma inne wymiary i wagę lub potrzebujesz usługi pobrania zapraszamy do wyceny indywidualnej: Wyceń transport roweru.

Jak najlepiej przetransportować rowerCzy można wysłać kurierem rower? A jeśli tak, to w częściach czy w całości? Takie pytania zadają nam zarówno właściciele firmy handlujących rowerami, jak i osoby prywatne, poszukujące taniego, skutecznego i szybkiego sposobu na wysyłkę tego typu produktów. W tym artykule dowiesz się jak tanio wysłać kurierem rower i jak do tego odpowiednio podejść.

Jak najlepiej przetransportować rower?

Sposobów na transport dwukołowca jest kilka, i wszystko zależy od tego w jakim celu chcesz to zrobić. Jeśli po prostu zależy Ci na przemieszczeniu Twojego prywatnego roweru, możesz przewieźć rower pociągiem lub samochodem. To jednak rodzi wiele problemów, jest niewygodne i przede wszystkim wymaga Twojej obecności. Skutecznym rozwiązaniem zarówno dla sklepów internetowych, jak i osób prywatnych jest przesyłka kurierem. 

W częściach czy w całości?

Rower w częściach czy w całościWysyłkę roweru możesz zlecić w dwóch formach. Jeśli zdecydujesz się na transport w częściach, musisz dokładnie opakować i zabezpieczyć wszystkie elementy, zwracając szczególną uwagę na luźne części, które nie mogą się poruszać w środku. Przygotuj sobie szeroki karton, do którego włożysz ramę roweru, koła oraz pozostałe akcesoria; możesz je dodatkowo zabezpieczyć folią lub materiałem energochłonnym. Luźną przestrzeń trzeba wyłożyć gazetami, styropianem lub innym wypełniaczem, i dopiero tak zapakowany produkt należy zamknąć w pudełku, które dodatkowo warto okleić sporą ilością taśmy. Nie zapomnij przykleić na kartonie listu przewozowego! Tak zapakowana przesyłka będzie skategoryzowana jako standardowa, a zatem tańsza.

Jeśli natomiast masz zamiar nadać rower w całości, wtedy również musisz go zabezpieczyć i włożyć do kartonu, przy czym taka przesyłka będzie zaliczona do wielkogabarytowych ze względu na swoje wymiary.

Gdzie tanio wysłać rower kurierem?

W ofercie Pogotowia Paletowego znajdziesz cennik usług za przesyłki wielkogabarytowe, standardowe i niewymiarowe. Przygotowaliśmy dla Ciebie również specjalną ofertę na wysyłkę rowerów. Gwarantujemy, że Twój dwukołowiec dotrze do celu szybko, bezpiecznie i w nienaruszonym stanie, a co najważniejsze zapłacisz za taką usługę naprawdę rozsądną cenę. 

 

Zobacz też: