Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Części samochodowe kurierem

Kurier dla warsztatówWszyscy, którzy mniej lub bardziej interesują się motoryzacją, czasem stają przed dylematem kupna lub wysyłki części samochodowych. Są oczywiście branże, gdzie codziennie takie niestandardowe przesyłki przechodzą z rąk do rąk. Nie wszystkie firmy kurierskie decydują się na transport części samochodowych, a warto pamiętać, że jest to ładunek trudny zarówno jeśli chodzi o wrażliwość na uszkodzenia, jak i masę oraz przede wszystkim kształt.

Jak przygotować części samochodowe do wysyłki?

Najważniejszym zadaniem jest przygotowanie części samochodowych do wysyłki – muszą być one czyste, pozbawione jakichkolwiek smarów i płynów oraz paliwa. Ranty należy zabezpieczyć tekturą lub styropianem, a całość owinąć folią streczową i bąbelkową. Cała filozofia wysyłki części samochodowych kurierem polega na tym, by dotarła ona nieuszkodzona oraz by nie zniszczyła innych przesyłek. Ciężkie części należy przewozić na palecie – to gwarantuje bezpieczeństwo i przesyłkom i całemu transportowi. Jako doświadczony broker nie tylko wynegocjowaliśmy najlepsze ceny na przesyłkę części samochodowych kurierem oraz doradzamy, w jaki sposób najlepiej przygotować paczkę.

Co to jest paczka niesortowalna?

Części samochodowe - silnik samochodowyCzęści samochodowe już ze swojej specyfiki zazwyczaj nie mieszczą się w standardowych wymiarach i/lub wadze, które narzucają firmy kurierskie. Z tego powodu zaliczamy je do przesyłek niesortowalnych czyli takich, które podlegają ręcznemu sortowaniu. Wymagają one również specjalnej troski przy pakowaniu i transporcie. Nieregularny kształt, wystające elementy i często śliskie opakowanie sprawiają, że przewóz części samochodowych bywa kłopotliwy. Z tego względu dla tego typu usług naliczane są dodatkowe opłaty.

Jak wysłać części samochodowe kurierem?

Wypełniając formularz, przede wszystkim rzetelnie podajmy wymiary i wagę. W momencie, gdy wyślemy paczkę niesortowalną jako zwykłą, możemy liczyć się z tym, że będziemy musieli dopłacić do usługi, nasza przesyłka będzie dłużej w drodze do klienta, a w razie uszkodzenia ubezpieczenie nie pokryje strat. Najlepiej przed wysyłką skontaktować się z nami i zapytać o indywidualną wycenę

Części muszą być zapakowane w karton. W przeciwnym wypadku kurier DHL odmówi przyjęcia przesyłki.

 

Zobacz też: