Załóż bezpłatne konto
DropSpot

Cennik kuriera AMBRO

 

Ambro Logistics Logo Kurier Ambro specjalizuje się przede wszystkim w przewożeniu paczek niestandardowych. Doskonale odpowiada na potrzeby klientów indywidualnych oraz firm – szczególnie tych z branży motoryzacyjnej. To właśnie części samochodowe bywają najbardziej problematycznym ładunkiem do wysłania, a w wielu przypadkach trudności sprawia także samo przygotowanie ładunku do drogi. W efekcie kurier Ambro staje się świetną alternatywą na rynku, a doświadczenie pracowników, nowoczesna flota transportowa oraz sprawdzone procedury sprawiają, że nawet delikatne ładunki docierają do odbiorców w stanie nienaruszonym. 

Cennik kuriera AMBRO

Waga/UsługaNettoBrutto
Paczka standard do 30 kg 1142,28175,00
Paczka standard do 50 kg 1162,60200,00
Dłużyca 30 kg 2211,38260,00
Dłużyca 50 kg 2260,16320,00
Dopłata gabarytowa do paczki, do 30 kg 324,3930,00
Dopłata gabarytowa do paczki, do 50 kg 3121,95150,00
Pobranie – do 7000 zł4,0655,00
Ubezpieczenie do 100 złGratis
Ubezpieczenie do 7000 zł3,254,00
Serwis SMS1,632,00
Opłata weryfikacyjna20,3325,01
Pusty podjazdzwrot poniesionych kosztów
Ponowna dostawa20% frachtu 
Magazynowanie/dzień2,443,00
Zwrot do nadawcy100% ceny podstawowej
Przeadresowanie do 18:0016,2620,00
Przeadresowanie po 18:00 416,26 + dodatkowy fracht20,00 + dodatkowy fracht

1. Paczka standardowa to taka paczka, której długość nie przekracza 200cm oraz suma 3 wymiarów nie przekracza 300 cm.

2. Usługa spedycji na przesyłce, której długość przekracza 200cm nazywamy dłużycą. Maksymalna długość najdłuższego boku to 400cm, natomiast suma pozostałych dwóch boków nie może przekroczyć 50cm.  

3. Stosowana, gdy suma 3 wymiarów jest większa niż 300 i mniejsza lub równa 400cm.  

4. Dodatkowy fracht liczony pomiędzy pierwotnym a nowym miejscem dostawy. 

 

Jak nadać paczkę kurierem Ambro?

Większość wysyłanych przez klientów paczek mieści się w określanych przez firmy kurierskie standardach. Dotyczą one zarówno wagi, jak i kształtu, wymiarów czy sposobu zapakowania. W efekcie może się okazać, że niektóre ładunki nie są przez danego przewoźnika dostarczane lub cena usługi jest dużo wyższa. Dlatego właśnie warto wybrać takiego kuriera, który specjalizuje się w przewożeniu paczek niestandardowych nadawanych okazjonalnie lub regularnie. To się z jednej strony opłaca, a z drugiej daje poczucie pewności, że przewoźnik dokłada starań, by dowieźć bezpiecznie trudną paczkę. Ładunki delikatne, podatne na uszkodzenia lub wymagające przewożenia w określonej pozycji należy oczywiście odpowiednio oznaczyć, ale kurier Ambro nie będzie wymagać od nas tego, by zapakować na przykład części samochodowe w karton o regularnym kształcie prostopadłościanu, co bywa problematyczne.

Wysyłka towarów kurierem Ambro

Kurier Ambro dzięki doświadczeniu gwarantuje przede wszystkim terminowe oraz bezpieczne doręczenia każdej przesyłki. Poza tym w ofercie firmy znaleźć można specjalistyczne usługi magazynowania i obsługi towarów. Dzięki temu przewoźnik jest w stanie szybko dostosować usługę do potrzeb klientów, a tym samym elastycznie odpowiadać na zmiany na rynku. Ambro kurier obsługuje takie europejskie kraje jak Polska, Irlandia, Wielka Brytania, Niemcy i Francja, a jego główną osią zainteresowań jest przede wszystkim rynek motoryzacyjny, a także inne duże ładunki. Sprawna logistyka oraz własne środki transportu sprawiają, że firma stale się rozwija, a w segmencie przesyłek niestandardowych staje się liderem.

Jak przygotować części samochodowe do wysyłki?

Części samochodowe ze względu na swój ciężar, wielkość, kształt i specyfikę są uznawane za ładunek niestandardowy. Wymagają odpowiedniego zapakowania, oznaczenia oraz przygotowana do drogi. Kurier Ambro maski samochodowe, silniki czy skrzynie biegów dostarcza z najwyższą troską o ich bezpieczeństwo, a także w najkrótszym czasie. Dzięki temu codziennie przewoźnik nowoczesną flotą pojazdów dociera do klientów w każdym miejscu w Polsce. Atrakcyjny jest również cennik kuriera Ambro oraz szereg różnych opcji dodatkowych. Na stronie przewoźnika można również szybko zlokalizować paczkę. Bez problemu również klienci indywidualni oraz firmy – w szczególności mechanicy, zakłady blacharskie czy też sklepy z częściami samochodowymi mogą również wybrać metody płatności za przesyłkę, zadeklarować jej wartości czy też uruchomić wygodne mobilne powiadomienia. 

Części samochodowe przed wysyłką oczywiście należy odpowiednio przygotować. Należy zabezpieczyć wrażliwe na uszkodzenia elementy przed obiciami lub otarciami na przykład tekturą, folią bąbelkową lub sterczową. Maska samochodowa będzie wymagać na przykład usztywnienia oraz ochrony narożników. Warto pamiętać, że przesyłka wysyłana kurierem Ambro może ważyć maksymalnie 50 kilogramów, a suma trzech boków nie może przekroczyć 400 cm. Części samochodowe muszą być również czyste i pozbawione płynów eksploatacyjnych. W przypadku indywidualnej wyceny, problemów z przygotowaniem paczki niestandardowej lub jej wysłaniem warto się skontaktować z doradcami Ambro.

Wysyłka mebli kurierem Ambro

Bez problemu kurier Ambro dostarcza również przesyłki wielkogabarytowe takie jak na przykład meble. Na specjalnych samochodach wyposażonych w windy, maty ochronne, szczelną plandekę czy specjalne pasy mocujące dostarczane są meble do domów i ogrodów klientom w całej Polsce. Ze względu na swoje wymiary i wagę oraz kształty wymagają one specjalnej obsługi. Ambro meble zakupione w sklepie internetowym i te z ogłoszenia dostarcza szybko, bezpiecznie i tanio. To profesjonalista, który specjalizuje się w transporcie towarów, które dla innych są problemem. 

 

Jeśli wysyłasz często - zapraszamy do kontaktu po wycenę indywidualną.